Banner image for news section

Welcome to our news section

Gosselin Logistics haalt 700 containers per jaar van de weg

Manna Foods kiest voor binnenvaart

Na een bezoek aan de containerterminal van Gosselin Logistics besliste sauzenproducent Manna Foods om het containertransport naar het Deurganckdock via lichterverbinding te laten verlopen. Deze succesvolle samenwerking met Multimodaal.Vlaanderen, Gosselin Logistics en Remant Africa Logistics resulteert voor Manna Foods in een reductie van 70% minder CO2.


Manna Foods, producent van verschillende sauzen, gaat van start met het transport via de binnenvaart. Vroeger werden de lege containers opgepikt in de haven van Antwerpen, geladen in Wijnegem en teruggevoerd naar het Deurganckdok op linkeroever: een wegtraject van 65 km. Gezien de toenemende mobiliteitsproblemen in en rond Antwerpen, wilde het bedrijf zijn vrachtwagens van de weg halen en een nieuwe oplossing uitproberen.

Multimodaal.Vlaanderen besprak met Manna Foods de mogelijkheden via binnenvaart. Een bezoek aan de containerterminal van Gosselin Logistics in Deurne werd georganiseerd om de praktische werking van de terminal te bekijken. Nadien was het aan Manna Foods en Gosselin Logistics om een commerciële overeenkomst uit te werken. Ook Remant Africa Logistics speelt een actieve rol in het opzet van de nieuwe transportketen.

Voor de export van 20’ containers mayonaise naar Afrikaanse bestemmingen doet Manna Foods enkele testvaarten met de lichterverbinding van de containerterminal naar het Deurganckdok. De sauzen worden in allerlei verpakkingen manueel in 20’ containers geladen in Wijnegem. Door deze gunstige laadlocatie is het voortransport via de weg tot de containerterminal beperkt in afstand.

Door gebruik te maken van de lichter, in combinatie met een kort voortransport, zal het bedrijf zo’n 70 % minder CO2 uitstoten. Met een geschat jaarpotentieel van zo’n 700 à 800 containers betekent dit een belangrijke groene bijdrage.

“Wij zijn er 100% klaar voor”, aldus Filip Van Gorp, logistics manager bij Gosselin Logistics. “Graag willen we nog meer bedrijven aanzetten om gebruik te maken van de unieke strategische ligging van onze terminal.”

Gosselin Logistics haalt 700 containers per jaar van de weg

Drie Gosselin teams op de Young Forward Cup

Met maar liefst drie teams (FC Gossy, FC Antwerp en FC Giants) was Gosselin sterk vertegenwoordigd op de recente Young Forward Cup. Opvallend daarbij was de mooie mix van arbeiders en bedienden uit verschillende afdelingen, die samen het beste van zichzelf gaven op én naast het veld.

Three Gosselin Teams at the Young Forward Cup

With no fewer than three teams (FC Gossy, FC Antwerp, and FC Giants), Gosselin was well represented at the recent Young Forward Cup. What stood out was the great mix of blue-collar and white-collar workers from different departments, who all gave their best both on and off the field.

Gosselin on the run @ 40th Antwerp Ten Miles

Last weekend was all about exercise, team spirit, and above all, lots of enthusiasm during the anniversary edition of the 40th Antwerp Ten Miles. With our team name “Gosselin on the Run,” we showed off our most athletic side.